Mobil Seo
Trend

Sesli Aramaya Uygun Site Yapma

Mobil Uyumlu Site Nasıl Yapılır?

Sesli Arama Nedir?

Sesli Arama Google’ın son dönemlerde kullanıcı deneyimini geliştirmek amaçlı, Bazı algoritmalarının içerisine, Sesli Arama Özelliğini Denetleme özelliği eklemesiyle beraber, Bazı İşletmelerin Sıralamalarına Şuan az bir şekilde etki etse de, önümüzdeki dönemde 2020 yılında özellikle sesli arama özelliğinin %20’nin üzerinde olacağını öngören Google, Sesli aramaya uygun site yapma kriterlerini, Algoritma denetleme ile, Gelen Botların, Web Sitenizde, hangi unsurları denetleyerek, Sitenizi hangi açıdan değerlendirdiğini anlatmadan önce, Google Asistanın bu konuda uygulama açısından çok büyük önemi olduğunu söylemem gerekiyor.

        Google’da sesli arama ile başlayan serüvende, Google Sesli Asistana Dönmesinin, Bir Seo Uzmanı olarak, bence çok geç kalındığını düşünüyorum. Appke Firmasının Daha iphone 4 zamanında iyice geliştirerek, neredeyse yapay zeka teknolojisinde kullanıcıya sunduğu Siri, Google Asistanın bu konuda ne kadar geç kaldığının bir göstergesi..

Google Asistan’ın kullanım alanı Siri’ye ek olarak, Google’ın Asistanının, Sesli arama konusunda Google’ın site Sırlamasında kullandığı Algoritmalara Destek verdiğini söyleyebiliriz. Umarım Önümüzdeki dönemde Google Asistan Çok Daha İyi Sonuçlar sunarak Bizleri Şaşırtır. Günümüzde Avrupa da Google Asistanın kullanım oranı şuan itibari ile %17 civarında. bu Çok düşük olduğunu düşündüğümüz bir oran. Google 2020 yılında Bu oranın daha da yükseleceğini öngörüyor.

Sesli Aramada Ön Plana Çıkmak İçin Neler Yapılmalı.

Türkiye’de halihazırda çalışan Webmasterlar ya da içerik editörleri, şuan bu konuya pek fazla önem vermiyorlar, bu yüzden yazı ile aranan içerik sıralaması ile, Sesli olarak Arandığında sıralanan içerik sıralaması genellikle farklı olmaktadır.

Gelelim yapılması gereken çalışmalara

Lokal Sayfalarınızda ve Google İşletmem Sayfası Çalışması

Sesli Arama Özelliğini Çoğu insan bulunduğu bölgede bir yer bulmak, Bir telefon numarası bulmak, Bir adres Sormak gibi işlemlerde kullandığı günümüzde. Sesli Arama İnternet Aramalarının 17 sini oluşturuyor sadece. Bu durumun Önümüzdeki yıllarda, Değişeceğini düşünen Google, Web site kriterlerinin içerisine, Sesli Arama, Web Tasarımı, Kullanıcı odaklı analiz gibi Kriterler getirmiştir.

Google, Local Bazda yapılan Aramalarda, Örneğin, ” İstanbul Araç Kiralama, İzmir Klima Servisi, ” gibi kelimelerde, Hizmet verdiğiniz bölgede İlk Sayfada olmak Google haritalarda İşletmenizi kaydetmeniz, ve Harita bağlantısını Sitenize Koymanız, Local Seo Açısından Önemli İşlemlerdir.

Tabii ki Sadece Bunları yaparak, Siteniz Görünür Duruma Gelmez. Ekstra Bir çok İşlem Yapmanız Gerekiyor.

Tekil Anahtar Kelimelerden Kaçınma,

İnternet Siteniz üzerinde yayınladığınız içeriklerde, Kullandığınız ve Hedeflediğiniz Anahtar kelimeler çok önemlidir. Ana Anahtar kelimenizle bağlantılı. Alt İçerikler olmalı, Tekil olarak kullanacağınız anahtar kelimelerin ana anahtar kelimenize Bir Faydası yoktur, Google Görünürlüğünüze bir etkisi olmaz. Dikkat Edilmesi Gereken En önemli konulardan biridir.

İçeriklerinizi Soru Cevap Şeklinde ( Konuşma Dilinde ) Yazmaya Çalışın.

Firmanızın Hizmetlerini Sunmak için, Genel Reklam Dilinden Uzak Durmanız, Sesli Arama İçin Çok Önemlidir. Google arama Sonuçlarında Sesli aramalarda görünebilmeniz için, İçeriklerinizin Başlığında ya da alt başlıklarında, Soru Şeklinde İçerikler oluşturmak, Önemli bir konudur.

Örneğin, En iyi Su Arıtma Servisi yerine, En yakın Su Arıtma Servisi Nerede, Gibi Bir alt başlık kullanmanız Yararınıza olacaktır.

Mobil Yükleme Hızı ve Tüm Mikroların Çalışması

İnternet’te Veri hızının Kullanıcı deneyimi bakımından etkisi oldukça yüksektir. Önceden Yayınladığınız içerikleri, Bilgi Güncellendikçe Güncellemeniz ve Düzenlemeniz , Siteniz üzerinde çalışmayan, Sayfaları Denetleyerek, Çalışmasını sağlamak, 404 Hatası Sayfalarınız için, Özel bir Sayfa Tasarımı düzenlemek Gibi Konuları es geçmeyin.

Kulandığınız hosting firmasının Site hızınızda etkisi vardır. Web Tasarımınızı Responsive ( Mobil Tasarıma uygun ) ve Seo Çalışmalarınızı Yapabileceğiniz Seo uyumlu bir site hazırlamanız Mobil Sıralamanızı Arttıracağı gibi Sesli Aramalarda Sıralamanıza Direk Etki edecektir.

Sosyal Medya Çalışmalarınızı es geçmeyiiniz Hizmet verdiğiniz Ya da Satışını yaptığınız üründe daha fazla kişiye ulaşabilmek için, Rakiplerinizden farklı olmanız gerekmektedir. Cyz Seo Türkiye’de sizlere Kurumsal Seo Hizmeti sunabilen İlk Firma olarak Sesli Aramalarda Masaüstü ya da Mobil sıralamada Eş Zamanlı olarak, Yükselmenizi Sağlar. e-ticaret satışlarınızı yöneterek daha fazla satış yapmanıza ve, Daha Fazla İnsana erişmenizi sağlar.

Seo Çalışması için İŞleme Başladığımız site üzerinde, Detaylı analiz çalışmaları yaparak, Sizlere Belirlediğimiz Süre Zarfında kaliteli hizmet sunnabilmek için, Sürekli Çalışmalarımıza ve Firma olarak kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. İlk Sırada olan Web Sitenizin, Seo Konusunda ilerlemesini ve performans artışını Adım adım Sizlerle paylaşıyoruz. Web Sitesi Mobil uygulama, Sosyal Medya Danışmanlığı Gibi hizmetleri Sunan, Cyz Seo Sizlere Türkiyede ilk Noter onaylı sözleşme ile Hizmet vermektedir.

CyzSeo, Bol Karlı günler diler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

969 total views, 12 views today

Etiketler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı